Våra trädgårdsdesigners

Våra trädgårdsdesigners har en gedigen utbildning inom området och minst två års yrkeserfarenhet

Emma Johnson

Emma Johnson Trädgårdsdesign
Stationen, Hunnestads by 106,
432 91 Varberg
0767678434
emma@emmajohnsondesign.com
emmajohnsondesign.com

Anette H Gårdhagen

Lykkans Designträdgårdar AB
Doppingvägen 6A,
227 35 Lund
0708881191
anette@lykkans.se
lykkans.se

John Block

Garden by Block AB
Skebokvarnsvägen 75,
124 33 Bandhagen
0702986966
info@gardenbyblock.com
gardenbyblock.com

Eva Bengtsson

Bengtsson Design AB
Garden Design Studio

Margreteborgsv. 23 Bv,
191 37 Sollentuna
0733100727
eva@bengtssondesign.se
bengtssondesign.se

Lise-Lotte Björkman

Trädgårdsrådgivarna
Harva Gård 1,
194 91 Upplands Väsby
07045361376
lise-lotte.bjorkman@telia.com
tradgardsradgivarna.se

Jeremy Bush

Stem Trädgårdsdesign
Råggatan 2-4,
118 59 Stockholm
0736532043
jcb@stemtradgardsdesign.se
stemtradgardsdesign.se

Sophie Hamilton

Lenas trädgård
Fribergsgatan 2,
412 60 Göteborg
0709786287
sophie.hamilton72@gmail.com
lenas-tradgard.se

Ulrika Lundgren

Add Ulrika AB
Ängelholmsvägen 263,
269 42 Båstad
0702581765
ulrika@addulrika.se
addulrika.se

Pia Hedenblad

Hedenblads Trädgård & Design
Dramsvik 677,
459 44 Ljungskile
0723739340
Hedenbladstradgard@gmail.com
hedenbladstradgard.com

Madeleine Huber

Mindful Garden AB
Strannegårdsvägen 6,
439 31 Onsala
0709170255
madeleine.huber@mindfulgarden.se
mindfulgarden.se

Irma Hummel

IH Garden Design
Freyvägen 14,
133 38 Saltsjöbaden
0708341396
info@ihgd.se
gardensaltsjobaden.se

Karin Janrik

JANRIK & CO AB
Bultstigen 3,
141 44 Huddinge
0709356351
mail@janrik.se
janrik.se

Helena Lantz

Trädgårdsinteriör Gävle
Strömsbrovägen 45,
803 09 Gävle
0705279095
helena@tradgardsinterior.se
tradgardsinterior.se

Maria Larsson

Trädgårdsinteriör Gävle
Strömsbrovägen 45,
803 09 Gävle
0703173326
maria@tradgardsinterior.se
tradgardsinterior.se

Karin Malmberg

SNITSIG Trädgård & Landskap AB
Gödstorpsvägen 26,
263 65 Viken
0705143911
info@snitsig.net
snitsig.net

Ninna Lindström

Smedjans trädgård
Gripsholms Kungsladugård 8,
647 31 Mariefred
0706732509
ninna@smedjanstradgard.se
smedjanstradgard.se

Cajsa Lundin

Form och Funktion
Strandskogen 169,
386 95 Färjestaden
0708224603
cajsa@formochfunktion.se
formochfunktion.se

Åsa Malmberg Nordvall

Grön Trädgård
Sjöviksvägen 6,
144 61 Rönninge
0733542136
info@grontradgard.se
grontradgard.se

Agneta Olofsson

AO Garden Design AB
Noringsgatan 7,
507 31 Borås
0722384007
info@aogardendesign.se
aogardendesign.se

Ida Olsson

Hummelbo Trädgårdar
Romgatan 16,
745 37 Enköping
0730310998
info@hummelbo.se
hummelbo.se

Madeleine Persson

Öarnas trädgårdsplanering
Västergårdsvägen 50,
475 37 Bohus-Björkö
0738137105
madeleine@oarnastradgard.se
oarnastradgard.se

Helena Rosenlöv Egge

AddGreen AB
Oxelvägen 4,
175 64 Järfälla
0706402062
helena@addgreen.se
addgreen.se

Susanne Sandås Andersson

Trädgårdsform
Gustav Trolles väg 11,
176 76 Järfälla
0705686509
info@tradgardsform.se
tradgardsform.se

Jeanette Skålander

Njuta Trädgårdsdesign
Björkstigen 6,
141 44 Huddinge
0705200300
info@njutatradgardsdesign.se
njutatradgardsdesign.se

Kristin Ström

Slottsträdgården Ulriksdal
Edelundavägen 51,
165 70 Hässelby
0769497993
kristin.strom@rappne.se
rappne.se

Anna Wiebe Fasth

Kungsbacka Trädgårdsdesign AB
Södra Kullevägen 3,
439 53 ÅSA
0707791144
info@kungsbackatradgard.se
kungsbackatradgard.se

Daniel Terblanche

Daniel Terblanche Landskap & Interiör
Ekolnsvägen 8,
756 53 Uppsala
0725030736
hello@danielterblanche.com
danielterblanche.com

Cecilia Tidstrand

Form & Flora Trädgårdsdesign
Backalyckan 15,
263 64 Viken
0704745485
info@formochfloratradgard.se
formochfloratradgard.se

Eva Uppsäll

Greenery Studio Arkitekt och Trädgård AB
Danska Vägen 1,
343 31 Älmhult
0702887315
eva@greenerystudio.se
greenerystudio.se

Anna Welandson

Snöstorps Trädgård
Skjutfältsvägen 8,
305 65 Villshärad
0706681240
anna.welandson@telia.com

Bill Wilder

Wilder Garden design
Tvärvägen 3,
633 53 Eskilstuna
0707648040
bill.wilder@hotmail.com
wilder-garden-design.se

Helena Åhlund

Trädgårdsmakaren
Bottenkarshyttan Björktorp,
611 95 Nyköping
0705224362
tradgardsmakaren@gmail.com
tradgardsmakaren.com

Elisabeth Öhrn Lindman

Lustgård Trädgårdsdesign
Nyhyttan 8,
783 91 Säter
0707975387
elisabeth.lindman@lustgard.se
lustgard.se

Karolina Brising

Länsmansgården Design AB
Länsmansvägen 1,
247 50 Dalby
0709611697
karolina@lansmansgardendesign.se
lansmansgardendesign.se

Anna Nilsson

Garden by Anna
Hesselmans Torg 5,
131 54 Nacka 
0708223620
info@gardenbyanna.se
gardenbyanna.se

Jennie Strinnhed

Aster Trädgårdsdesign AB
Barrskogsvägen 24,
185 94 Vaxholm
0768604649
jennie@astertradgard.se
astertradgard.se

Nicole Stenlund

Nicole Stenlund
Källstorp 124,
43265 Väröbacka
0703510955
nicole.stenlund@varberg.se

Jane Lord

Wista trädgårdsmiljö
Anebyvägen 8,
Lekeryd
0706289791
wista@telia.com

För anläggningsarbeten rekommenderar vi medlemmar ur Trädgårdsanläggarna - en branschorganisation för kvalificerade anläggare